уторак, 17. јун 2014.

Kako ofarbati kosu kanom

Kana je biljka - žbun, čiji se mleveni listovi koriste za farbanje kose i oslikavanje tela. Farbanje kose kanom su žene Azije i Afrike praktikovale pre više hiljada godina,
ona ne oštećuje kosu kao veštačke farbe, čak je i neguje, jača, hrani i obnavlja kosu, koja potom dobija poseban sjaj.

Kaniranje kose je već dugi niz godina popularan u Indiji , i dosta je komplikovaniji od farbanja hemijskom farbom.


Boje: crvena kana - nastaje tako što se listovi Kane beru dok su još zeleni, nakon toga se suše i melju pri čemu se dobija blaga boja kane; crna kana- nastaje tako što se sa običnim listovima pomeša Indigo i dobija se crna kana sa tamno plavim odsjajem; smedja / plava kana - to je delom hemijski proizvod, jer se običnom kanom ne mogu dobiti te dve boje.

Pa se u nju dodaju razne toksične materije npr. hemijske boje i razni aditivi. Zato za razliku od crvene i crne kane one mogu da oštete kosu.

Koraci :



  • U posudu sipajte vodu i zagrejte, umesto vode mozete koristiti crni čaj ili čaj od hibiskusa. Ako želite tamnu crnu boju možete dodati i malo kafe.
  • Kesicu Kane istresti u posebnu posudu. Ako je kana svetlija ona je kvalitetnija, ako je tamna onda to znaci da u sebi ima neke hemije
  • Pripremite četkicu i rukavice za farbanje kose, kao i neku masnu kremu koju ćete namazati oko lica i po ušima kako boja ne bi ostala na licu. Jer je kana jaka boja zato se i koristi za privremene tetovaže.
  • Pošto se voda zagreje dodajte po malo u posudu sa kanom i lagano mešajte.
  • Kana ne sme biti ni gusta ni retka, vec slicna smesi pudinga, pri tom pazite da ne ostanu grudvice.
  • Kanu nanosite lagano, obratite pažnju kad farbate da ne propustite pramen, takodje je bitno da je naneste toplu na kosu. Što duže boja odstoji na kosi, to će boja biti jača.
  • Pri pranju kose uzmite stari peškir. 






Нема коментара:

Постави коментар